evden kaçış oyunları

Son birkaç yıldır süratli bir şekilde yayılan ve büyük bir çılgınlık haline dönüşen evden kaçış oyunlarını halen duymadıysanız pek çok zevkten mahrum kalmışsınız demektir!

Ülkemiz dışında da fazlasıyla popülerleşmiş bir iş kolu haline gelen evden kaçış oyunlarına Türkiye’nin pek çok şehrinde rastlamak ve bu oyunlara ulaşmak mümkün. İstanbul’da yaşayanlar için kesinlikle yapılması gereken etkinliklerden biri olan evden kaçış oyunlarında temel mantık, zekayı kullanmak ve evlerde yer alan kilitli odalara ulaşıp açmak. Olay ise oldukça basit. Tek yapılması gereken şey, evdeki odalara sizler için konulmuş olan olan ipuçlarını bulmak.

Evden kaçış oyunlarında temel mantık pratik zekayı kullanmak ama buna korku da eşlik ettiği zaman oyunun zevki daha da artıyor doğal olarak. Korku veya pratik zekayı kullanarak oynanabilecek pek çok oyun üretilen ülkemizde, genelde bu oyunlar 60 dakikaya sığdırılıyor. İçinde birçok hikayeyi barındıran evlerde kaybolmak veya kaybolmamak da sizin elinizde.

Örnek vermek gerekirse; Dünya’nın sonu getirecek bir virüs bulması için tutsak edilen bir profesörün, arkasında bıraktığı izleri takip ederek virüse ulaşmaya çalıştığınız kurguların içinde bulabilirsiniz.
Polisiye seven birisi iseniz, evin içinde bulunması gereken bir cesedin peşine düşüyorsunuz, çözülmesi gereken şifreli bir bombayla ve geçilmesi oldukça zor olan bir lazer alanıyla baş etmeye çalışıyorsunuz. Ayrıca evin içindeki süre de kapının kapanmasıyla birlikte geriye doğru saymaya başlıyor ve heyecanınıza heyecan katmış oluyor. 60 dakikalık zaman dilimi içerisinde bulamamanız halinde evden çıkamıyorsunuz ve kendinizi boşlukta buluyorsunuz

Issız bir evde geçen başka bir oyunda ise evin küçük kızının gizemli hikayesini çözmek durumunda kalabilirsiniz. Evin her odası sizlere gerilim dolu anlar yaşatabileceği gibi yaşadığınız adrenalinden inanılmaz derecede haz da alabilirsiniz. Evin küçük kızının sırlarını çözüme kavuşturmak için, her bir ipucunu takip etmek ve esrarengiz durumları netleştirmek durumundasınız ve oyunu tamamlamak için yalnızca 60 dakikanız bulunuyor. Size yardımcı olabilecek tek şey zekanız ve yanınızdaki dostlarınız! Zorluk derecesi değişkenlik gösteren evlerde, bu oyunları oynarken oldukça zevkli vakitler geçireceğinizden şüpheniz olmasın.