Evden kaçış oyunlarına Türkiye’nin pek çok şehrinde rastlamak mümkün.

Evden kaçış oyunları ülkemiz dışında da fazlasıyla popülerleşmiş bir iş kolu halinde.

Son birkaç yıldır süratli bir şekilde yayılan ve büyük bir çılgınlık haline dönüşen evden kaçış oyunlarını halen duymadıysanız çok yazık!

Evden kaçış oyunları özellikle Ankara ve İstanbul’da yaşayanlar için kesinlikle yapılması gereken etkinliklerden biri. Temel mantık, zekayı kullanmak ve evlerde yer alan kilitli odalara ulaşıp açmak. Olay ise oldukça basit. Tek yapılması gereken şey, evdeki odalara sizler için konulmuş olan olan ipuçlarını bulmak.

Evden kaçış oyunlarında temel mantık pratik zekayı kullanmak. Buna korku da eşlik ettiği zaman oyunun zevki daha da artıyor doğal olarak. Korku veya pratik zekayı kullanarak oynanabilecek pek çok oyun üretilen ülkemizde, genelde bu oyunlar 60 dakikaya sığdırılıyor. İçinde birçok hikayeyi barındıran evlerde kaybolmak veya kaybolmamak da sizin elinizde.

Evden kaçış oyunları örnek vermek gerekirse:

Kendinizi Dünya’nın sonu getirecek bir virüs bulması için tutsak edilen bir profesörün anıları arasında bulabilirsiniz. Arkasında bıraktığı izleri takip ederek virüse ulaşabilecek misiniz?
Polisiye sevenler için de alternatifler mevcut. Evin içinde bulunması gereken bir cesedin peşine düşüyorsunuz. Çözülmesi gereken şifreli bir bombayla ve geçilmesi oldukça zor olan bir lazer alanıyla baş etmeye çalışıyorsunuz. Ayrıca evin içindeki süre de kapının kapanmasıyla birlikte geriye doğru saymaya başlıyor ve heyecanınıza heyecan katmış oluyor. 60 dakikalık zaman dilimi içerisinde bulamamanız halinde evden çıkamıyorsunuz ve kendinizi boşlukta buluyorsunuz

Issız bir evde geçen başka bir oyunda ise evin küçük kızının gizemli hikayesini çözmek durumunda kalabilirsiniz. Evin her odası sizlere gerilim dolu anlar yaşatabileceği gibi yaşadığınız adrenalinden inanılmaz derecede haz da alabilirsiniz. Evin küçük kızının sırlarını çözüme kavuşturmak için, her bir ipucunu takip etmek ve esrarengiz durumları netleştirmek durumundasınız. Oyunu tamamlamak için yalnızca 60 dakikanız bulunuyor. Size yardımcı olabilecek tek şey zekanız ve yanınızdaki dostlarınız! Zorluk derecesi değişkenlik gösteren evlerde, bu oyunları oynarken oldukça zevkli vakitler geçireceğinizden şüpheniz olmasın.